Kontaktujte nás: 233 322 787

Masáže

Proč si dopřát masáž?

•    Nejste si úplně jistí jestli potřebujete masáž?
•    A víte přesně k čemu je masáž dobrá?
•    Rozhodujete mezi tím, do čeho je vhodnější investovat čas a peníze? Sport, léky, nebo klasické masáže?
•    Ani dostatečná pohybová aktivita, ani předepsané prášky nenahradí masáže!
•    Sport posiluje a zpevňuje svalstvo, ale nejlépe uvolnit svaly pomůže především masáž
•    Největším problémem dnešní doby – je soustavná práce u počítače, stres, zablokované lymfatické cesty a ztuhlé svaly
•    Bolí vás z toho celé tělo i hlava, ale prášky nezabírají
•    Přitom stačí 60 minut kvalitní masáže a cítíte obrovský přiliv energie
•    Je to nejvhodnější a nejúčinnější prostředek, který Vás okamžitě zregeneruje, posílí, očistí, uvolní a připraví na další zátěž   

Manuální lymfodrenáž
Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému člověka. Odstraňuje z těla škodliviny, které vznikají při funkci organismu a které získáváme nezdravým způsobem života.
Lymfatická masáž  je speciální jemná hmatová technika. Má za úkol obnovit a zvýšit tok lymfy a tím odvádět rychleji škodliviny z těla. Odvádí nejen veškeré škodliviny, toxiny, viry, bakterie, ale i chemicky upravovanou stravu, veškerou chemii, léky, konzervanty atd. Může být zanesený a zpomalený špatným pitným režimem, alkoholem, kávou, kouřením, špatným životním prostředím, stresem, přetížeností z práce atd.

Terapeutická hloubková masáž
Hloubková, velice účinná masáž . Při této masáži dochází k propracování a uvolnění jednotlivých vrstev svalstva . Tato technika účinně a efektivně řeší bolesti přilehlých tkání, včetně bolestivých zatvrdlin ve svalu - (Trigger points - TRPs). Tyto "spoušťové body", způsobující značnou myofasciální bolest, bývají často spojeny s bolestí v jiných částech těla (bolest ramene, loktu, hlavy, kolen, brnění prstů rukou i nohou, hučení v uších...). Hloubkové uvolnění svalstva obnovuje přirozenou délku svalových vláken.

Ajurvédská masáž DÁTA SNÉHÁN

Technika masáže dáta snéhan se provádí zásadně teplým olejem, nejlépe sezamovým, který má schopnost prosáknout hluboko do tkání a odbourává i psychické bloky. Díky blahodárnému působení teplého oleje dochází k uvolnění vazů, svalových úponů a k dokonalému protažení svalů. Masáží ulevíte i od dlouhotrvající bolesti, dochází ke zvětšení kloubního rozsahu, odstraňují se splodiny metabolismu usazené v úponech svalů, dochází k regeneraci kůže, tkání a celkové harmonizaci celého organismu. Takže tuto masáž si dovoluji nazvat léčebnou technikou. Tlak vyvíjený masérem je odvislý od celkového stavu nejen kloubů a svalů a celého organismu, ale i od psychiky klienta. Masáž Dáta Snéhan je hodně účinná, často pomůže i tam, kde selže běžná fyzioterapie, ale mnohdy je i značně bolestivá.


Klasická masáž
Jedná se o masáž odstraňující únavu a posílení regenerace organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá při léčení nežádoucích stavů, jako je: stres, bolesti hlavy, nespavost, či problémy s pohybovou soustavou.

Zdravotní těhotenská masáž
Těhotenská zdravotní masáž usnadňuje adaptaci na změny v těle matky a pomáhá odstranit únavu a stres. Pravidelná masáž usnadňuje průběh těhotenství i porodu.

Kineziotaping
Je vyhledávaná technika v regeneraci a rehabilitaci založená na ovlivnění měkkých tkání (svalů a vaziva), pomocí kožního dráždění kineziotejpem (pružná textilní páska).
Díky vlnovitému uspořádání lepidla na samotném tejpu dochází k tlakové redukci tkání, tím se zvětšuje prostor mezi kůží a svaly a také dochází k regulaci krevního a lymfatického oběhu. Přes stimulaci proprioreceptorů se zlepšuje funkce kloubů, podkoží, fascií a reguluje se
svalové napětí.

Rehabilitační cvičení SMSystém
Je vhodné zejména pro lidi s bolestmi, po operaci, skoliozy, zvětšené bederní a krční lordozy a jiné odchylky.  Tato technika posiluje svaly oslabené , protahuje svaly napjaté a zkrácené, obnovuje kloubní pohyblivost, procvičuje pohybové stereotypy jako je chůze, běh, práce a sport…
Je to cvičení se speciálním elastickým lanem, které Vás naučí správně zapojovat svaly a odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a tím umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu.
Aby bylo cvičení SMSystém co nejúčinnější, je nutné ho provádět bezchybně a pravidelně.

Estetické formování postavy
Je speciální celotělová masáž a zábal zaměřené na problematické partie těla.
Cílem je podpora detoxikace organizmu, zformování postavy a zredukování tuku. Také je patrné zrychlení metabolismu, aktivuje se spalování podkožního tuku, tělo přestává zadržovat nadbytečnou vodu a dochází k pozvolnému formování postavy.
Výsledkem je vytvarování a zeštíhlení postavy.

Anticelulitidová masáž se zábalem
(ozonovým nebo skořicovým)
Masáž je určena pro všechny, bud jako prevence celulitidy, nebo k její redukci.
Kombinuje speciální ruční tlakovou masáž a ozónový nebo skořicový zábal. Masážními hmaty a ozónem se uvolní tukové buňky, zlepší se podkožní metabolismus, krevní oběh a zrychlí se odtok toxických látek z těla. Tato masáž má výborné výsledky ve vyhlazení celulitidy, zlepšení kvality pokožky a povzbuzení lymfatického systému.

Masáž lávovými kameny - Hot stones
Je jednou z nejlepších terapií na celkovou relaxaci a regeneraci organismu. Provádí se za pomocí speciálních masážních hmatů, teplých lávových kamenů a aromatického oleje. Dochází k uvolnění křečí, rozpouštění bolesti, ztuhlosti a regeneraci tkání. Výrazně pomáhá také při odstranění problémech se spánkem, koncentrací a neschopností se uvolnit.   Kombinace tepla, dotyku a vůně ji řadí právem mezi královny masáží a pro klienta se stává nezapomenutelným zážitkem.

Havajská masáž Lomi Lomi
Havajská masáž „Lomi Lomi“ je masáž, která je staletí prováděná na Havajských ostrovech, odkud pochází. Vychází z plynulých masážních hmatů, které mají vysoký relaxační a terapeutický účinek a svou rytmikou a energetickým potenciálem si získali mnoho příznivců. Přirozenou součástí Havajské masáže "Lomi Lomi" je použití aromaterapie a exotických olejů, které umocňují pocit relaxace, klidu a pohody.

Relaxační aroma masáž
Relaxační aroma masáž slouží k uvolnění těla a mysli, odstraňuje stres a napětí, zmírňuje bolesti zad, ztuhlost šíje, přináší zklidnění a celkově osvěžuje celé tělo. Spolu s vonnými nejkvalitnějšími aroma oleji, navodí stav vnitřní harmonie a přinese Vám to pravé uvolnění. Dotek působí pozitivně na naši emocionální vyrovnanost i fyzickou pohodu. Prokrvením kůže a podkoží zlepšuje zásobování těchto tkání živinami a kyslíkem, čímž zpomaluje vznik příznaků stárnutí. Podporuje krevní oběh, zabraňuje vzniku otoků a usnadňuje srdeční činnost.

Harmonizační  antistresová  masáž hlavy a šíje
Je mimořádnou masáží, která ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni v průběhu všedního dne. Touto masáží se uvolní svaly na horní části zad, ramenou, šíji, hlavě a v obličeji, čímž dojde k rozproudění energie do celého těla a rozptylení negativních pocitů (jako jsou hněv, úzkost, strach...). Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí, které zapříčiňuje spoustu dalších bolestí.

Medová masáž
Je speciální masážní technika, při níž terapeut potírá záda masírované osoby voňavým rozehřátým medem, který je následně pomalými pohyby vmasírováván do kůže klienta. Díky výživným látkám obsaženým v medu a technice masážních pohybů dochází k vyplavování toxinů - škodlivých látek, které se za dlouhou dobu nahromadily v těle klienta a trvale oslabují jeho imunitu.


Kontraindikace obecně (kdy není masáž vhodná):
•    bezprostředně po vydatném jídle
•    jakékoli onkologické problémy ( nádorová onemocnění )  
•    všechny akutní stavy  ( horečka, záněty, virózy a jiné infekce, akutní blokády, apod. )
•    problémy se srážlivostí krve a kornatění tepen
•    záněty žil, svalů, kloubů
•    poranění dutiny břišní
•    choroby srdce ( infarkty, srdeční arytmie, vysoký krevní tlak, apod. ) - je vhodné se poradit s lékařem
•    psychózy
•    křečové žíly - pouze místní omezení
•    těhotenství do 3. měsíce


Jednotlivé typy masáží mají jiné specifické požadavky na zdravotní stav. Je třeba posuzovat individuálně, před masáží probereme možné kontraidikace.


Před masáží nepijte alkohol, dodržujte pitný režim a ideálně alespoň hodinu nejezte.

Objednávky na masáže: Lena Kryšpín +420 777 050 172